Wyniki konkursu Ocean Zmian 2021

Wszystkie z otrzymanych przez nas prac traktowały temat zmian klimatu w odrębny/wyjątkowy sposób. W związku z tym wybór zwycięskiej pracy konkursowej nie należał do prostych. Komisja wybrała animację która ich zdaniem prezentuje najbardziej trafnie wizję zmian zachodzących w oceanie do 2050 roku.

Gratulacje dla Agaty Kamińskiej i Martyny Wawrzyckiej! Wasza praca najbardziej przemówiła do naszej wyobraźni i poczucia estetyki. Relacja pomiędzy zniszczonym środowiskiem naturalnym a sztucznym ludzkim siedliskiem została perfekcyjnie uchwycona i zaanimowana.

Opis animacji przedstawiony przez zwycięzców konkursu “Ocean Zmian”

Chcemy zwrócić uwagę na ignorancję ludzi, zanieczyszczenie środowiska i marnowanie.  Porównujemy techniczny postęp do tego w jaki sposób niszczymy naszą planetę ale też zwracamy uwagę na zwierzęta, które codziennie walczą by przetrwać w oceanie śmieci.

Zwycięska animacja

Dziękujemy też wyróżnionym drużynom. Wasze prace pokazują waszą troskę o planetę Ziemia.  Patryk Krępa, Paweł Głodzik and Jakub Stachowicz, dziękujemy Wam za  podzielenie się Waszym punktem widzenia na temat wycinki lasów  pod budowę betonowych dżungli.

Akindeju Oluwagbemiga i Adedewe Abiodun, Wasza praca to detaliczna animacjia o przewidywanych konsekwencjach zmian klimatu do 2050 roku. Dziękujemy Wam za tak dokładne spojrzenie na sprawę.

 

 

 

 

Skip to content