Warsztaty

Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach dedykowanych młodzieży szkolnej, jak również przedszkolakom. Podczas naszych zajęć rozwijamy zainteresowania młodych ludzi środowiskiem morskim i aktywujemy świadomość ekologiczną. Wykraczamy poza program edukacji szkolnej serwując fachową wiedzę zdobywaną podczas pracy naukowej. Poruszamy bieżące problemy środowiskowe, dostosowując poziom przekazu i rodzaj zajęć do grupy wiekowej.

Zajęcia realizujemy zarówno na terenie Instytut Oceanologii PAN, w Waszych szkołach, w terenie, jak i na plaży, a w szczególnych okolicznościach – online. Prowadzimy zajęcia również w języku angielskim. Formę i długość zajęć dostosujemy do Waszych potrzeb – efektywny czas realizacji warsztatów to minimum godzina zegarowa.

Nasza misja to zrównoważona przyszłość, która będzie budowana przez Wasze dzieci. To wokół takich tematów budujemy nasze warsztaty. Zajrzyjcie do rybki 🙂

 

Jesteście zainteresowani? Zapraszamy do indywidualnego kontaktu w celu ustalenia szczegółów!*

Skontaktuj się z nami

*Wycenę ustalamy indywidualnie w zależności od wielkości grupy, programu i długości zajęć

Jaki zakres tematów możemy poruszyć z waszymi dziećmi?

Warsztaty "Ocean Zmian"

Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk, Sopockie Towarzystwo Naukowe we współpracy z Today We Have zapraszają do uczestnictwa w warsztatach pt. „Ocean zmian”, które odbywają się w Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk. W szczególnych okolicznościach warsztaty mogą być prowadzone na terenie Szkoły lub w trybie online.

Naszym celem jest budowa społeczności, której przedstawiciele uznają sens realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Filozofią warsztatów „Ocean zmian” jest umożliwienie wymiany informacji dla wszystkich, dla których los naszych mórz i oceanów nie jest obojętny oraz aktywacja młodzieży do podejmowania działań proekologicznych.

Podczas warsztatów uczennice i uczniowie pracując w grupach planują własny projekt pod hasłem „Ocean zmian”. Jesteśmy otwarci dowolne formy projektu: prezentacja multimedialna, poster, przedstawienie, film itd.

Udział w warsztatach to przygoda, którą młodzi ludzie mogą kontynuować na dalszych etapach programu. Kolejnym etapem jest realizacja własnego projektu, a zwieńczeniem całego programu – udział w międzynarodowej konferencji pt. „Dokąd zmierza świat” dla dzieci i młodzieży oraz możliwość prezentowania tego projektu podczas Sopockiego Dnia Nauki pt. „Ocean zmian” w ramach Światowego Dnia Oceanów, które odbywają się na początku czerwca na terenie Instytutu Oceanologii PAN. Uczestnicy Sopockiego Dnia Nauki otrzymają zaświadczenie o odbyciu wolontariatu.

Dla najlepszych projektów zaprezentowanych podczas Konferencji pt. „Dokąd zmierza świat” dla dzieci i młodzieży przewidujemy nagrody rzeczowe.

 

Warsztaty trwają maksymalnie 2,5 godziny w grupach max. 30 uczniów. Grupy wiekowe: 10-12; 13-15; 16-18

Obowiązują wcześniejsze zapisy w formularzu na dole tej strony.

 

Procedura warsztatów „Ocean Zmian”

Procedura warsztatów „Ocean Zmian” do pobrania

Regulamin warsztatów pt. „Ocean zmian”

Regulamin warsztatów „Ocean zmian do pobrania”

Formularz zgłoszeniowy "Ocean Zmian"


kod bezpieczeństwa:
security code

Proszę wpisać kod zabezpieczający:

Wyślij
Skip to content